Nie zauważyłem u siebie ani na innych stronach takiego komunikatu, ale na Google Webmaster Help’ie pojawił się ciekawy wątek, w którym jeden z użytkowników napisał, że w swoich NDW znalazł taki oto komunikat:.
http://www.pcregistrycleaners.org/: Big traffic change for top URL March 7, 2012
Search results clicks for http://pcregistrycleaners.org/ have decreased significantly.
Osoby zainteresowane tematem zachęcam do śledzenia dyskusji w tym wątku.
Czy ktoś z Was zauważył taki komunikat? Co sądzicie o takim podejściu Google – to dobrze, że będzie nas o takich kwestiach informować?
Jeżeli Google będzie tak szybko wdrażało takie komunikaty, to chyba niedługo jakiś provider oznaczać zacznie emaile od Google jako „spam” :). A tak na poważnie to jedno jest pewne – jeżeli nie włączyliście jeszcze powiadomień na email o komunikatach wysyłanych przez Google z poziomu Narzędzi dla Webmasterów, to warto to teraz zrobić. W ten sposób szybko zostaniemy poinformowani w sytuacji, gdy z naszą witryną będzie się działo coś „dziwnego”.